Skip to main content
Black Wildebeest
Showing stays that recordBlack Wildebeest20+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Black Wildebeest aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor Suid-Afrika

Black Wildebeest hier aangeteken · Fynbos-bioom · Gemsbok · Greater kudu

Gee terug aan Wolwekraal Nature Reserve

Vanaf R 5,060 per nag

Zwartberg View Mountain Lodge

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Lion · Spekboom

Gee terug aan Endangered Wildlife Trust

Vanaf R 4,000 per nag

Hlosi Game Lodge

Black Wildebeest hier aangeteken · Fynbos-bioom · Black wildebeest · Bontebok

Gee terug aan BirdLife South Africa

Vanaf R 5,636 per nag

Bartholomeus Klip Farmhouse

Black Wildebeest hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bontebok · Gemsbok

Gee terug aan Cape Leopard Trust

Vanaf R 350 per nag

Drie Kuilen Nature Reserve

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Black wildebeest · Blesbok

Gee terug aan Endangered Wildlife Trust

Vanaf R 11,592 per nag

Quatermain's Camp

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Lion · Leopard

Prys op aanvraag

Kwandwe Melton Manor

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Brown hyena · Black backed jackal

Gee terug aan BirdLife South Africa

Vanaf R 1,000 per nag

Heritage View Birding Retreat

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Black wildebeest · Springbok

Vanaf R 449 per nag

Mountain Zebra National Park

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Lion · Leopard

Prys op aanvraag

Kwandwe Great Fish River Lodge

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Black wildebeest · Blesbok

Vanaf R 1,741 per nag

Golden Gate Hotel And Chalets

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Black wildebeest · Blesbok

Vanaf R 2,160 per nag

Highlands Mountain Retreat

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Lion · Leopard

Prys op aanvraag

Kwandwe Uplands Homestead

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 130 per nag

Monk's Cowl

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Tree fuchsia · Black wildebeest

Vanaf R 840 per nag

Kamberg

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Lion · Leopard

Prys op aanvraag

Kwandwe Fort House

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Plains zebra · Black wildebeest

Vanaf R 220 per nag

Midmar

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 200 per nag

Highmoor

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Lion · Leopard

Prys op aanvraag

Kwandwe Ecca Lodge

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Black wildebeest · Springbok

Vanaf R 190 per nag

Chelmsford

Black Wildebeest hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 170 per nag

Injisuthi

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Black wildebeest · Blue wildebeest

Gee terug aan Endangered Wildlife Trust

Vanaf R 7,500 per nag

Woodall Country House & Spa

Black Wildebeest hier aangeteken · Sukkulente Karoo-bioom · Black wildebeest · Black backed jackal

Gee terug aan Saving Private Rhino

Prys op aanvraag

Inverdoorn Private Game Reserve

Black Wildebeest hier aangeteken · Albany-ruigte-bioom · Giraffe · Cheetah

Gee terug aan Endangered Wildlife Trust

Prys op aanvraag

Bukela Game Lodge

Sandstone amphitheatres and cool mountain air

Sien plekke wat teruggee
The Drakensberg

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Black Wildebeest te vind

Gashere het die Black Wildebeest gesien by verblyfplekke in of langs Kwandwe Private Game Reserve, uKhahlamba-Drakensberg Park and Amakhala Game Reserve.

Hoe en wanneer om die Black Wildebeest te sien

Wanneer om te gaan, park vir park

Die hele jaar hierMaklikste om te sien
Beste maande om elke park te besoek waar gashere die Black Wildebeest aanteken
Park
Kwandwe
Hier
Hier
Maklikste om te sien
Maklikste om te sien
Maklikste om te sien
Hier
Hier
Hier
Maklikste om te sien
Maklikste om te sien
Maklikste om te sien
Hier
uKhahlamba-Drakensberg
Hier
Hier
Hier
Hier
Maklikste om te sien

Die donkerder maande is elke park se beste seisoen, wanneer die bos yler is of water skaars is en diere makliker gesien word. ’n Waarneming is nooit gewaarborg nie.

Beste tye van die dag

  • Vroegoggend en laatmiddag. Die Black Wildebeest is bedags uit, en die maklikste om te sien voor die hitte.
  • Middaghitte. Rus dikwels in die skaduwee of naby water.

Waar om oor te bly

  • Groot VyfSelfryBegeleide ritteMalariavry
    Verblyfplekke in Eastern Cape
    Eastern Cape
  • Selfry
    Verblyfplekke in KwaZulu-Natal
    KwaZulu-Natal
  • SelfryMalariavry
    Verblyfplekke in Free State
    Free State

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Begeleide ritte van ’n lodge af

’n Gids wat weet waar om te kyk, met veldritte en nagritte in die privaat reservate.

Waar gashere dit aanteken

Spesie

Connochaetes gnou

Waarnemings

1,115

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Black Wildebeest op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Black Wildebeest in South Africa?

Hosts on Spekboom have recorded the Black Wildebeest at stays in or beside Kwandwe Private Game Reserve, uKhahlamba-Drakensberg Park, Amakhala Game Reserve, Golden Gate Highlands National Park, Chelmsford Nature Reserve (Ntshingwayo Dam) and Kamberg Nature Reserve and other reserves. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Black Wildebeest in South Africa?

The Black Wildebeest is most recorded in Gauteng (33% of records), Eastern Cape (24% of records), Free State (18% of records), based on 1,115 iNaturalist observations. 24 places to stay on Spekboom in South Africa have recorded the Black Wildebeest on site or nearby.

When is the best time to see the Black Wildebeest?

The Black Wildebeest is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. Kwandwe Private Game Reserve: year-round, best Mar-May, Sep-Nov; uKhahlamba-Drakensberg Park: year-round, dry season May-Sep; Amakhala Game Reserve: year-round, best Mar-May, Sep-Nov; Golden Gate Highlands National Park: Mar-May, Aug-Oct. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Black Wildebeest?

The black wildebeest or white-tailed gnu (Connochaetes gnou) is one of the two closely related wildebeest species. It is a member of the genus Connochaetes and family Bovidae. It was first described in 1780 by Eberhard August Wilhelm von Zimmermann. The black wildebeest is typically between 170-220 cm (67-87 in) in head-and-body length, and the average weight is 110-180 kg (240-400 lb).