Skip to main content
Buff-streaked Chat
Showing stays that recordBuff-streaked Chat10+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Buff-streaked Chat aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor KwaZulu-Natal

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom · Bushbuck · Common eland

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust en 1 ander

Vanaf R 6,800 per nag

Montusi Mountain Lodge

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Southern rock agama · Tree fuchsia

Vanaf R 190 per nag

Cobham

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Southern rock agama · Cape heath

Vanaf R 190 per nag

Garden Castle

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Savanne-bioom · African wild dog · Spotted hyena

Gee terug aan Isibindi Foundation

Prys op aanvraag

Rhino Ridge Safari Lodge

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 130 per nag

Monk's Cowl

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Tree fuchsia · Black wildebeest

Vanaf R 840 per nag

Kamberg

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Southern rock agama · Common eland

Vanaf R 270 per nag

Lotheni

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 200 per nag

Highmoor

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Chacma baboon · Bushbuck

Vanaf R 360 per nag

Royal Natal (Thendele, Mahai & Rugged Glen)

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Savanne-bioom · Leopard · Lion

Vanaf R 130 per nag

Ithala (Ntshondwe)

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 170 per nag

Injisuthi

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Tree fuchsia

Vanaf R 1,070 per nag

Didima (Cathedral Peak)

Buff-streaked Chat hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 1,150 per nag

Giant's Castle
Meer verblyfplekke naby

Indiese Oseaan-kusgordel-bioom

Gee terug aan Isibindi Foundation

Vanaf R 13,000 per nag

Kingfisher Cove Umdloti

Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 4,280 per nag

The Cavern Drakensberg Resort & Spa

Voëlkykervriendelik · Savanne-bioom · Leopard · Lion

Gee terug aan Zululand Conservation Trust

Vanaf R 1,280 per nag

Makongo Hills Lodge

Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust en 2 ander

Vanaf R 5,400 per nag

Sasi Bush Lodge

Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom

Gee terug aan Isibindi Foundation

Vanaf R 5,990 per nag

Duma Manzi Wilderness & Wellness Retreat

Grasveld-bioom · Spotted hyena · Leopard

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 1,140 per nag

Sungubala Eco Camp

Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 1,691 per nag

Drakensberg Vultures View

Woud-bioom · Humpback whale · Southern right whale

Gee terug aan Isibindi Foundation

Prys op aanvraag

Thonga Beach Lodge

Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom · Blesbok · Serval

Gee terug aan Zululand Conservation Trust en 3 ander

Vanaf R 1,200 per nag

Penwarn Farm

Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 1,950 per nag

Berghouse & Cottages

Voëlkykervriendelik · Woud-bioom · Hippopotamus · Nile crocodile

Gee terug aan Isibindi Foundation en 1 ander

Prys op aanvraag

Kosi Forest Lodge

iSimangaliso wetlands, sand forest, and Sodwana reefs

Sien plekke wat teruggee
The Elephant Coast

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Buff-streaked Chat te vind

Gashere het die Buff-streaked Chat gesien by verblyfplekke in of langs uKhahlamba-Drakensberg Park, Giants Castle Game Reserve and Hluhluwe-Imfolozi Park.

Hoe en wanneer om die Buff-streaked Chat te sien

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Waar gashere dit aanteken

Spesie

Campicoloides bifasciatus

Waarnemings

467

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Buff-streaked Chat op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Buff-streaked Chat in KwaZulu-Natal?

Hosts on Spekboom have recorded the Buff-streaked Chat at stays in or beside uKhahlamba-Drakensberg Park, Giants Castle Game Reserve, Hluhluwe-Imfolozi Park, Ithala Game Reserve, Kamberg Nature Reserve and Royal Natal National Park. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Buff-streaked Chat in South Africa?

The Buff-streaked Chat is most recorded in KwaZulu-Natal (45% of records), Mpumalanga (34% of records), Eastern Cape (9% of records), based on 467 iNaturalist observations. 13 places to stay on Spekboom in KwaZulu-Natal have recorded the Buff-streaked Chat on site or nearby.

When is the best time to see the Buff-streaked Chat?

The Buff-streaked Chat is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. uKhahlamba-Drakensberg Park: year-round, dry season May-Sep; Giants Castle Game Reserve: year-round, dry season May-Sep; Hluhluwe-Imfolozi Park: year-round, dry season May-Sep; Ithala Game Reserve: year-round, dry season May-Sep. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Buff-streaked Chat?

The buff-streaked chat or buff-streaked bushchat (Campicoloides bifasciatus) is a species of bird in the family Muscicapidae. It is found in Lesotho, South Africa, and Eswatini. Its natural habitat is subtropical or tropical dry lowland grassland.