Skip to main content
Southern Red Bishop
Showing stays that recordSouthern Red Bishop40+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Southern Red Bishop aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor die Wes-Kaap

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bontebok · Gemsbok

Gee terug aan Cape Leopard Trust

Vanaf R 350 per nag

Drie Kuilen Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Boomslang · Bushbuck

Gee terug aan Cape Leopard Trust en 1 ander

Vanaf R 1,950 per nag

Frog Mountain Getaway

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom

Gee terug aan Pietersfontein Conservancy

Vanaf R 1,155 per nag

Barry House on Riverton

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Black wildebeest · Bontebok

Gee terug aan BirdLife South Africa

Vanaf R 5,636 per nag

Bartholomeus Klip Farmhouse

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Gemsbok · Greater kudu

Gee terug aan Wolwekraal Nature Reserve

Vanaf R 5,060 per nag

Zwartberg View Mountain Lodge

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Prys op aanvraag

Melkkamer Homestead, De Hoop

Southern Red Bishop hier aangeteken · Sukkulente Karoo-bioom

Vanaf R 630 per nag

Swartberg Nature Reserve (Die Hel)

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom · Southern right whale

Vanaf R 4,640 per nag

Bliss on the Bay (Pringle Bay)

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Prys op aanvraag

De Hoop Collection

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,180 per nag

Marloth Nature Reserve

Southern Red Bishop hier aangeteken · Woud-bioom

Vanaf R 2,170 per nag

Keurbooms River Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom

Gee terug aan BirdLife South Africa

Prys op aanvraag

Lark House

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom · Cape fur seal

Vanaf R 1,560 per nag

Robberg Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Sukkulente Karoo-bioom · Black backed jackal · Honey badger

Gee terug aan BirdLife South Africa

Vanaf R 350 per nag

Ouberg Private Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Black backed jackal · Honey badger

Gee terug aan BirdLife South Africa

Vanaf R 1,500 per nag

Bloukrans Off-Grid Cabin

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 180 per nag

Cederberg - Kliphuis

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom · Spekboom

Vanaf R 300 per nag

Grootvadersbosch Campsites

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom · Spekboom

Vanaf R 1,460 per nag

Grootvadersbosch Cabins

Southern Red Bishop hier aangeteken · Sukkulente Karoo-bioom · Spekboom

Vanaf R 1,750 per nag

Luiperd & Rooikat Cottages

Southern Red Bishop hier aangeteken · Sukkulente Karoo-bioom · Spekboom

Vanaf R 1,750 per nag

Bakoorvos & Silwervos Cottages

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,990 per nag

Algeria Cottages

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom · Spekboom

Vanaf R 1,780 per nag

Scolopia Cottage

Southern Red Bishop hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,500 per nag

Kingfisher Cottage

Southern right whales, sea cliffs, and Hermanus's harbour town

Sien plekke wat teruggee
The Whale Coast

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Southern Red Bishop te vind

Gashere het die Southern Red Bishop gesien by verblyfplekke in of langs Cederberg Wilderness Area, Anysberg Nature Reserve and Rocherpan Nature Reserve.

Hoe en wanneer om die Southern Red Bishop te sien

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Spesie

Euplectes orix

Waarnemings

5,769

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Southern Red Bishop op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Southern Red Bishop in Western Cape?

Hosts on Spekboom have recorded the Southern Red Bishop at stays in or beside Cederberg Wilderness Area, Anysberg Nature Reserve, Rocherpan Nature Reserve, De Hoop Nature Reserve, Grootvadersbosch Nature Reserve and Vrolijkheid Nature Reserve and other reserves. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Southern Red Bishop in South Africa?

The Southern Red Bishop is most recorded in Western Cape (39% of records), Gauteng (25% of records), KwaZulu-Natal (15% of records), based on 5,769 iNaturalist observations. 44 places to stay on Spekboom in Western Cape have recorded the Southern Red Bishop on site or nearby.

When is the best time to see the Southern Red Bishop?

Sightings of the Southern Red Bishop peak from Nov to Dec, based on 5,769 iNaturalist records. You may still see it outside those months, sightings are just less frequent.

What is the Southern Red Bishop?

The southern red bishop or red bishop (Euplectes orix) is a small passerine bird belonging to the bishop and widowbird genus Euplectes in the weaver family, the Ploceidae. It is common in wetlands and grassland in Africa south of the Equator. North of the Equator, it is replaced by the northern red bishop or orange bishop (E.