Spring na die hoofinhoud
Cape Robin-Chat
Showing stays that recordCape Robin-Chat75+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Cape Robin-Chat aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor die Wes-Kaap

Oceans Away

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 34,972 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Oceans Away

Swallows Rest

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 29,981 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Swallows Rest

Frog Mountain Getaway

Swellendam · Vanaf R 1,950 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Frog Mountain Getaway

Bartholomeus Klip Farmhouse

Riebeek Valley, Riebeek West · Vanaf R 5,636 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Bartholomeus Klip Farmhouse

Barry House on Riverton

Robertson · Vanaf R 1,155 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Barry House on Riverton

Melkkamer Homestead, De Hoop

De Hoop Nature Reserve · Prys op aanvraag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Melkkamer Homestead, De Hoop

De Hoop Collection

De Hoop Nature Reserve · Prys op aanvraag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

De Hoop Collection

Coastal Retreat

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 14,985 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Coastal Retreat

Lagoon Ocean Lodge

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 24,990 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Lagoon Ocean Lodge

Vine & Vale

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 34,972 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Vine & Vale

Lavender Dreams

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 24,990 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Lavender Dreams

Lark House

Glencairn, Cape Town · Prys op aanvraag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Lark House

Azure Retreat

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 17,492 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Azure Retreat

Milk & Honey

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 17,492 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Milk & Honey

Tidesong

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 34,972 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Tidesong

Oceanique

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 24,990 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Oceanique

Sea Whisper

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 17,492 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Sea Whisper

Utopia

Benguela Cove, Hermanus · Vanaf R 31,223 per nag

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik

Utopia

Stellenbosch and Franschhoek vineyards, an hour up the N1

Sien plekke wat teruggee
The Cape Winelands

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Cape Robin-Chat te vind

Gashere het die Cape Robin-Chat gesien by verblyfplekke in of langs Cederberg Wilderness Area, Goukamma Nature Reserve and Anysberg Nature Reserve.

Hoe en wanneer om die Cape Robin-Chat te sien

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Spesie

Dessonornis caffer

Waarnemings

6,126

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Cape Robin-Chat op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Cape Robin-Chat in Western Cape?

Hosts on Spekboom have recorded the Cape Robin-Chat at stays in or beside Cederberg Wilderness Area, Goukamma Nature Reserve, Anysberg Nature Reserve, Gamkaberg Nature Reserve, Rocherpan Nature Reserve and Table Mountain National Park and other reserves. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Cape Robin-Chat in South Africa?

The Cape Robin-Chat is most recorded in Western Cape (68% of records), Gauteng (12% of records), Eastern Cape (8% of records), based on 6,126 iNaturalist observations. 85 places to stay on Spekboom in Western Cape have recorded the Cape Robin-Chat on site or nearby.

When is the best time to see the Cape Robin-Chat?

The Cape Robin-Chat is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. Cederberg Wilderness Area: Sep-Apr, flowers Aug-Oct; Goukamma Nature Reserve: year-round, warm Oct-Apr; Anysberg Nature Reserve: Autumn and spring, Mar-May, Sep-Nov; Gamkaberg Nature Reserve: Autumn and spring, Mar-May, Sep-Nov. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Cape Robin-Chat?

The Cape robin-chat (Dessonornis caffer) is a small passerine bird of the Old World flycatcher family Muscicapidae. It has a disjunct range from South Sudan to South Africa.