Skip to main content
Common Sandpiper
Showing stays that recordCommon Sandpiper20+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Common Sandpiper aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor die Wes-Kaap

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Gemsbok · Greater kudu

Gee terug aan Wolwekraal Nature Reserve

Vanaf R 5,060 per nag

Zwartberg View Mountain Lodge

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,180 per nag

Marloth Nature Reserve

Common Sandpiper hier aangeteken · Woud-bioom

Vanaf R 2,170 per nag

Keurbooms River Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Prys op aanvraag

Melkkamer Homestead, De Hoop

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,590 per nag

Mbali Collection

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,730 per nag

Oudebosch Eco Cabins

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Prys op aanvraag

De Hoop Collection

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,500 per nag

Kingfisher Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,430 per nag

Flamingo Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,430 per nag

Oystercatcher Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,430 per nag

Sandpiper Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,340 per nag

Fish Eagle Loft

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,370 per nag

Otter's Rest

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,560 per nag

Kabeljou Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,560 per nag

Stumpnose Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,560 per nag

Blacktail Cottage

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,380 per nag

Mvubu Bush Camp

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,580 per nag

Buffalo Valley Vlei Lodge

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,580 per nag

Buffalo Valley River Lodge

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,410 per nag

Buffalo Valley Forest Lodge

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Vanaf R 6,460 per nag

The Whale Trail (De Hoop)

Common Sandpiper hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 3,690 per nag

Damara Trail (De Mond)
Meer verblyfplekke naby

Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom

Gee terug aan Walker Bay Fynbos Conservancy en 1 ander

Vanaf R 14,985 per nag

Coastal Retreat

Whale coast and rolling farm country

Sien plekke wat teruggee
The Overberg

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Common Sandpiper te vind

Gashere het die Common Sandpiper gesien by verblyfplekke in of langs Goukamma Nature Reserve, Rocherpan Nature Reserve and De Hoop Nature Reserve.

Hoe en wanneer om die Common Sandpiper te sien

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Spesie

Actitis hypoleucos

Waarnemings

875

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Common Sandpiper op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Common Sandpiper in Western Cape?

Hosts on Spekboom have recorded the Common Sandpiper at stays in or beside Goukamma Nature Reserve, Rocherpan Nature Reserve, De Hoop Nature Reserve, Kogelberg Nature Reserve, De Mond Nature Reserve and Keurbooms River Nature Reserve and other reserves. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Common Sandpiper in South Africa?

The Common Sandpiper is most recorded in KwaZulu-Natal (29% of records), Mpumalanga (27% of records), Western Cape (14% of records), based on 875 iNaturalist observations. 23 places to stay on Spekboom in Western Cape have recorded the Common Sandpiper on site or nearby.

When is the best time to see the Common Sandpiper?

The Common Sandpiper is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. Goukamma Nature Reserve: year-round, warm Oct-Apr; Rocherpan Nature Reserve: Winter and spring for birds and flowers, Jun-Oct; De Hoop Nature Reserve: Sep-Apr, flowers Aug-Oct; Kogelberg Nature Reserve: Sep-Apr, flowers Aug-Oct. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Common Sandpiper?

The common sandpiper (Actitis hypoleucos) is a small Palearctic wader. This bird and its American sister species, the spotted sandpiper (A. macularia), make up the genus Actitis. They are parapatric and replace each other geographically; stray birds of either species may settle down with breeders of the other and hybridize.