Skip to main content
Amethyst Sunbird
Showing stays that recordAmethyst Sunbird20+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Amethyst Sunbird aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor die Wes-Kaap

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Gemsbok · Greater kudu

Gee terug aan Wolwekraal Nature Reserve

Vanaf R 5,060 per nag

Zwartberg View Mountain Lodge

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom

Gee terug aan Pietersfontein Conservancy

Vanaf R 1,155 per nag

Barry House on Riverton

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Spekboom · Outeniqua yellowwood

Gee terug aan Revive Knysna

Vanaf R 2,310 per nag

Pumula Lodge 4 Star Guesthouse Knysna

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Southern right whale

Vanaf R 4,640 per nag

Bliss on the Bay (Pringle Bay)

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,180 per nag

Marloth Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Prys op aanvraag

Melkkamer Homestead, De Hoop

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Woud-bioom

Vanaf R 2,170 per nag

Keurbooms River Nature Reserve

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 680 per nag

Hottentots Holland Nature Reserve

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Prys op aanvraag

De Hoop Collection

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Cape fur seal

Vanaf R 1,560 per nag

Robberg Nature Reserve

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Spekboom

Vanaf R 300 per nag

Grootvadersbosch Campsites

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Spekboom

Vanaf R 1,460 per nag

Grootvadersbosch Cabins

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Spekboom

Vanaf R 1,780 per nag

Scolopia Cottage

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,340 per nag

Fish Eagle Loft

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,370 per nag

Otter's Rest

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,560 per nag

Kabeljou Cottage

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,560 per nag

Stumpnose Cottage

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom

Vanaf R 1,560 per nag

Blacktail Cottage

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,380 per nag

Mvubu Bush Camp

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,580 per nag

Buffalo Valley Vlei Lodge

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,580 per nag

Buffalo Valley River Lodge

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bushbuck · Bushpig

Vanaf R 1,410 per nag

Buffalo Valley Forest Lodge

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · Bontebok · Southern right whale

Vanaf R 6,460 per nag

The Whale Trail (De Hoop)

Amethyst Sunbird hier aangeteken · Fynbos-bioom · King protea · Sugarbush

Vanaf R 4,009 per nag

Overseers Mountain Cottage

Whale coast and rolling farm country

Sien plekke wat teruggee
The Overberg

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Amethyst Sunbird te vind

Gashere het die Amethyst Sunbird gesien by verblyfplekke in of langs Goukamma Nature Reserve, De Hoop Nature Reserve and Grootvadersbosch Nature Reserve.

Hoe en wanneer om die Amethyst Sunbird te sien

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Spesie

Chalcomitra amethystina

Waarnemings

3,604

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Amethyst Sunbird op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Amethyst Sunbird in Western Cape?

Hosts on Spekboom have recorded the Amethyst Sunbird at stays in or beside Goukamma Nature Reserve, De Hoop Nature Reserve, Grootvadersbosch Nature Reserve, Table Mountain National Park, Garden Route National Park and Hottentots Holland Nature Reserve and other reserves. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Amethyst Sunbird in South Africa?

The Amethyst Sunbird is most recorded in Western Cape (28% of records), KwaZulu-Natal (25% of records), Eastern Cape (23% of records), based on 3,604 iNaturalist observations. 26 places to stay on Spekboom in Western Cape have recorded the Amethyst Sunbird on site or nearby.

When is the best time to see the Amethyst Sunbird?

The Amethyst Sunbird is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. Goukamma Nature Reserve: year-round, warm Oct-Apr; De Hoop Nature Reserve: Sep-Apr, flowers Aug-Oct; Grootvadersbosch Nature Reserve: Sep-Apr, flowers Aug-Oct; Table Mountain National Park: Sep-Apr, flowers Aug-Oct. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Amethyst Sunbird?

The amethyst sunbird, also called the black sunbird (Chalcomitra amethystina), is a species of passerine bird in the Nectariniidae family. It is native to the Afrotropics, mostly south of the equator. They are commonly found in well-watered habitats, and undertake seasonal movements to visit flowering woodlands.