Skip to main content
Forest Canary
Showing stays that recordForest Canary10+ stays list it on site or nearby
Spesie-insigte

Parke waar gashere die Forest Canary aanteken

Verblyfplekke wat teruggee

Regoor KwaZulu-Natal

Word gereeld gesien · Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom · Bushbuck · Common eland

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust en 1 ander

Vanaf R 6,800 per nag

Montusi Mountain Lodge

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Southern rock agama · Tree fuchsia

Vanaf R 190 per nag

Cobham

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Southern rock agama · Cape heath

Vanaf R 190 per nag

Garden Castle

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 130 per nag

Monk's Cowl

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Tree fuchsia · Black wildebeest

Vanaf R 840 per nag

Kamberg

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Southern rock agama · Common eland

Vanaf R 270 per nag

Lotheni

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 200 per nag

Highmoor

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Chacma baboon · Bushbuck

Vanaf R 360 per nag

Royal Natal (Thendele, Mahai & Rugged Glen)

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 170 per nag

Injisuthi

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Tree fuchsia

Vanaf R 1,070 per nag

Didima (Cathedral Peak)

Forest Canary hier aangeteken · Grasveld-bioom · Real yellowwood · Chacma baboon

Vanaf R 1,150 per nag

Giant's Castle
Meer verblyfplekke naby

Indiese Oseaan-kusgordel-bioom

Gee terug aan Isibindi Foundation

Vanaf R 13,000 per nag

Kingfisher Cove Umdloti

Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 4,280 per nag

The Cavern Drakensberg Resort & Spa

Voëlkykervriendelik · Savanne-bioom · Leopard · Lion

Gee terug aan Zululand Conservation Trust

Vanaf R 1,280 per nag

Makongo Hills Lodge

Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust en 2 ander

Vanaf R 5,400 per nag

Sasi Bush Lodge

Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom

Gee terug aan Isibindi Foundation

Vanaf R 5,990 per nag

Duma Manzi Wilderness & Wellness Retreat

Savanne-bioom · African wild dog · Spotted hyena

Gee terug aan Isibindi Foundation

Prys op aanvraag

Rhino Ridge Safari Lodge

Grasveld-bioom · Spotted hyena · Leopard

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 1,140 per nag

Sungubala Eco Camp

Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 1,691 per nag

Drakensberg Vultures View

Woud-bioom · Humpback whale · Southern right whale

Gee terug aan Isibindi Foundation

Prys op aanvraag

Thonga Beach Lodge

Voëlkykervriendelik · Grasveld-bioom · Blesbok · Serval

Gee terug aan Zululand Conservation Trust en 3 ander

Vanaf R 1,200 per nag

Penwarn Farm

Grasveld-bioom

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 1,950 per nag

Berghouse & Cottages

Voëlkykervriendelik · Woud-bioom · Hippopotamus · Nile crocodile

Gee terug aan Isibindi Foundation en 1 ander

Prys op aanvraag

Kosi Forest Lodge

Grasveld-bioom · Bushbuck · Serval

Gee terug aan Royal Drakensberg Education Trust

Vanaf R 4,100 per nag

Qambathi Mountain Lodge

iSimangaliso wetlands, sand forest, and Sodwana reefs

Sien plekke wat teruggee
The Elephant Coast

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Forest Canary te vind

Gashere het die Forest Canary gesien by verblyfplekke in of langs uKhahlamba-Drakensberg Park, Giants Castle Game Reserve and Kamberg Nature Reserve.

Hoe en wanneer om die Forest Canary te sien

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Waar gashere dit aanteken

Spesie

Crithagra scotops

Waarnemings

1,068

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Forest Canary op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Forest Canary in KwaZulu-Natal?

Hosts on Spekboom have recorded the Forest Canary at stays in or beside uKhahlamba-Drakensberg Park, Giants Castle Game Reserve, Kamberg Nature Reserve and Royal Natal National Park. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Forest Canary in South Africa?

The Forest Canary is most recorded in Western Cape (85% of records), Eastern Cape (7% of records), KwaZulu-Natal (7% of records), based on 1,068 iNaturalist observations. 11 places to stay on Spekboom in KwaZulu-Natal have recorded the Forest Canary on site or nearby.

When is the best time to see the Forest Canary?

The Forest Canary is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. uKhahlamba-Drakensberg Park: year-round, dry season May-Sep; Giants Castle Game Reserve: year-round, dry season May-Sep; Kamberg Nature Reserve: year-round, dry season May-Sep; Royal Natal National Park: year-round, dry season May-Sep. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Forest Canary?

The forest canary (Crithagra scotops) is a species of finch in the family Fringillidae. It is found in South Africa and Swaziland. Its natural habitats are subtropical or tropical moist lowland forest and subtropical or tropical moist montane forest.