Spring na die hoofinhoud

Waar om te sien

Waar om die Eurasian Golden Oriole in Suid-Afrika te sien

Gashere het die Eurasian Golden Oriole gesien by verblyfplekke in of langs Kruger National Park and iSimangaliso Wetland Park.

Oriolus oriolus

Eurasian Golden Oriole
Foto: (c) Donsky, some rights reserved (CC BY)

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Eurasian Golden Oriole te vind

Gashere het die Eurasian Golden Oriole gesien by verblyfplekke in of langs Kruger National Park and iSimangaliso Wetland Park.

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Waar om oor te bly

  • Selfry
    Verblyfplekke in Limpopo
    Limpopo
  • Verblyfplekke in KwaZulu-Natal
    KwaZulu-Natal

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Waar gashere dit aanteken

Spesie

Oriolus oriolus

Waarnemings

43

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Eurasian Golden Oriole op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Eurasian Golden Oriole in South Africa?

Hosts on Spekboom have recorded the Eurasian Golden Oriole at stays in or beside Kruger National Park and iSimangaliso Wetland Park. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Eurasian Golden Oriole in South Africa?

The Eurasian Golden Oriole is most recorded in Limpopo (40% of records), KwaZulu-Natal (23% of records), Western Cape (16% of records), based on 43 iNaturalist observations. 10 places to stay on Spekboom in South Africa have recorded the Eurasian Golden Oriole on site or nearby.

What is the Eurasian Golden Oriole?

The Eurasian golden oriole (Oriolus oriolus) or simply golden oriole, is the only member of the oriole family of passerine birds breeding in Northern Hemisphere temperate regions. It is a summer migrant in Europe and western Asia and spends the winter season in central and southern Africa.

Verblyf wat teruggee

Waar om te bly vir ’n kans om die Eurasian Golden Oriole te sien

Elke verblyf op die Eurasian Golden Oriole-bladsy lys die spesies wat die gasheer op of naby die eiendom aangeteken het. ’n Aantekening is ’n waarneming, nooit ’n belofte nie.

Kyk waar om te bly