Spring na die hoofinhoud

Waar om te sien

Waar om die Southern Masked Weaver in Suid-Afrika te sien

Gashere het die Southern Masked Weaver gesien by verblyfplekke in of langs Cederberg Wilderness Area, Kruger National Park and Anysberg Nature Reserve.

Ploceus velatus

Southern Masked Weaver
Foto: Spekboom

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Southern Masked Weaver te vind

Gashere het die Southern Masked Weaver gesien by verblyfplekke in of langs Cederberg Wilderness Area, Kruger National Park and Anysberg Nature Reserve.

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Waar om oor te bly

  • SelfryMalariavry
    Verblyfplekke in Western Cape
    Western Cape
  • Selfry
    Verblyfplekke in Limpopo
    Limpopo
  • SelfryMalariavry
    Verblyfplekke in Northern Cape
    Northern Cape
  • Begeleide ritteMalariavry
    Verblyfplekke in Eastern Cape
    Eastern Cape

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Begeleide ritte van ’n lodge af

’n Gids wat weet waar om te kyk, met veldritte en nagritte in die privaat reservate.

Waar gashere dit aanteken

Spesie

Ploceus velatus

Waarnemings

7,991

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Southern Masked Weaver op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Southern Masked Weaver in South Africa?

Hosts on Spekboom have recorded the Southern Masked Weaver at stays in or beside Cederberg Wilderness Area, Kruger National Park, Anysberg Nature Reserve, Gamkaberg Nature Reserve, Kgalagadi Transfrontier Park and Kwandwe Private Game Reserve and other reserves. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Southern Masked Weaver in South Africa?

The Southern Masked Weaver is most recorded in Gauteng (38% of records), Western Cape (30% of records), Mpumalanga (7% of records), based on 7,991 iNaturalist observations. 83 places to stay on Spekboom in South Africa have recorded the Southern Masked Weaver on site or nearby.

When is the best time to see the Southern Masked Weaver?

The Southern Masked Weaver is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. Cederberg Wilderness Area: Sep-Apr, flowers Aug-Oct; Kruger National Park: Apr-Sep; Anysberg Nature Reserve: Autumn and spring, Mar-May, Sep-Nov; Gamkaberg Nature Reserve: Autumn and spring, Mar-May, Sep-Nov. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Southern Masked Weaver?

The southern masked weaver or African masked weaver (Ploceus velatus) is a resident breeding bird species common throughout southern Africa.

Verblyf wat teruggee

Waar om te bly vir ’n kans om die Southern Masked Weaver te sien

Elke verblyf op die Southern Masked Weaver-bladsy lys die spesies wat die gasheer op of naby die eiendom aangeteken het. ’n Aantekening is ’n waarneming, nooit ’n belofte nie.

Kyk waar om te bly