Spring na die hoofinhoud

Waar om te sien

Waar om die Kalahari Scrub Robin in Suid-Afrika te sien

Gashere het die Kalahari Scrub Robin gesien by verblyfplekke in of langs Kgalagadi Transfrontier Park, Kruger National Park and Madikwe Game Reserve.

Cercotrichas paena

Kalahari Scrub Robin
Foto: (c) Alastair Rae, some rights reserved (CC BY-SA)

Beplan ’n reis

Wanneer en waar om die Kalahari Scrub Robin te vind

Gashere het die Kalahari Scrub Robin gesien by verblyfplekke in of langs Kgalagadi Transfrontier Park, Kruger National Park and Madikwe Game Reserve.

Beste tye van die dag

  • Die eerste ure ná sonop, en laatmiddag. Voëls roep en vreet meestal in die koelte.
  • Middaguur. Stiller, veral in die somerhitte.

Waar om oor te bly

  • SelfryMalariavry
    Verblyfplekke in Northern Cape
    Northern Cape
  • Selfry
    Verblyfplekke in Limpopo
    Limpopo
  • Verblyfplekke in North West
    North West

Hoe om te kyk

Ry self

Jou eie voertuig en pas, op die park se paaie.

Waar gashere dit aanteken

Spesie

Cercotrichas paena

Waarnemings

596

iNaturalist-waarnemings

Elke bespreking op Spekboom ondersteun bewaring.

Vrae wat reisigers vra

’n Waarneming beteken dat ’n gasheer die Kalahari Scrub Robin op die eiendom of naby gesien het. Dit waarborg nooit dat jy dit sal sien nie.

Which parks and reserves are best for the Kalahari Scrub Robin in South Africa?

Hosts on Spekboom have recorded the Kalahari Scrub Robin at stays in or beside Kgalagadi Transfrontier Park, Kruger National Park, Madikwe Game Reserve and Marakele National Park. A record means a host has seen it on the property or nearby, which makes these the places to base yourself; it is never a guarantee of a sighting on any given day.

Where can you see the Kalahari Scrub Robin in South Africa?

The Kalahari Scrub Robin is most recorded in Northern Cape (46% of records), North West (35% of records), Limpopo (8% of records), based on 596 iNaturalist observations. 15 places to stay on Spekboom in South Africa have recorded the Kalahari Scrub Robin on site or nearby.

When is the best time to see the Kalahari Scrub Robin?

The Kalahari Scrub Robin is recorded throughout the year, so no month is the wrong month to look for it. For the parks where hosts record it most, these are the best seasons they give. Kgalagadi Transfrontier Park: Aug-Oct, flowers, Mar-May; Kruger National Park: Apr-Sep; Madikwe Game Reserve: Apr-Sep; Marakele National Park: May-Sep, dry season. In the dry months animals concentrate at water and the grass is short.

What is the Kalahari Scrub Robin?

The Kalahari scrub robin is a species of bird in the family Muscicapidae. It is sometimes known as the sandy scrub robin.

Verblyf wat teruggee

Waar om te bly vir ’n kans om die Kalahari Scrub Robin te sien

Elke verblyf op die Kalahari Scrub Robin-bladsy lys die spesies wat die gasheer op of naby die eiendom aangeteken het. ’n Aantekening is ’n waarneming, nooit ’n belofte nie.

Kyk waar om te bly